OMEP’in 70. Yıl Anısına Yaratıcı Sanat Projesi

Ana Sayfa/OMEP’in 70. Yıl Anısına Yaratıcı Sanat Projesi
OMEP’in 70. Yıl Anısına Yaratıcı Sanat Projesi 2018-09-22T18:41:25+03:00

OMEP’in Prag’daki 70. Yıl dönümü kutlamaları için  YARATICI SANAT PROJESİ – 2018

Bu projenin temel amacı, tüm ülkelerden çocukların duygularını ifade etme ve dünyadaki diğer ülkelerden çocuklarla sanatsal dille iletişim kurma fırsatı vermektir.Diğer taraftan, çocuklardan, duygularından, ihtiyaçlarından, refahından ve eğitiminden bahsettiğimiz için çocukların sesini dinlememiz için bir fırsat olacaktır.

Bu proje Eskişehir Zehra Sarar Anaokulunda 2017-2018 öğretim yılı Bahar döneminde gerçekleştirildi. Çocuklar tarafından yapılan resimler proje yürütücüsü olan OMEP Kıbrıs Milli Komitesine gönderildi ve bu resimler arasından seçilen 5 resim  70. OMEP Dünya Toplantısı ve Kongresinde sergilendi.

Proje sürecindeki fotoğraflara ulaşmak için şu bağlantıya tıklayınız: https://drive.google.com/open?id=1AA8acs4ICHhtYaQOwphlnvi0CU2jM381

Ayrca proje sürecinde beş yaş çocuklarının  yaptığı “Dünyada Farklı Ülkede Yaşayan Çocuklar İle Hangi Oyunu Oynamak İsterdin”  temalı resim sergisi, İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi ÖZEN, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Kürşad Önder CEYLAN, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Özden AKKAYA, okul müdürleri, öğretmenler ve velilerin katılımıyla açıldı. YApılan sergiye ilişkin habere aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

https://odunpazari.meb.gov.tr/www/zehra-sarar-anaokulunda-omep-yaratici-sanat-projesi-2018-kapsaminda-sergi-duzenlendi/icerik/3163#